Augusztus 28.

2006.08.28. 20:14

Szuperkupa gyözelem!

--Filkor Attila góllal debütált
Aug. 28. 18:13 -Pescara- Az utánpótlás csapat tegnap legyőzte az Ascoli együttesét 3:2-re, így megynerte a ˝Cecco˝ tornát két évnyi Juventus dominancia után. Filkor Attila a harmadik Inter gólt szerezte, a volt PSV játékos Ibrahim Maroufi és a francia Jonathan Ludovic Begora után. Igazán szép bemutatkozás volt a 18 éves magyar játékostól 2 nappal a leigazolása után. Csak így tovább! A hírt küldte: Youme

--Crespo ötödik diadala
Aug. 28. 10:41 -Milano- Hernan Crespo ötödik alkalommal lett Szuperkupa győztes. Számára biztosan egy különleges alkalom volt ez is akárcsak a többi. ”Bizony az ötödik sikerem volt ez és mindegyiket más-más csapattal értem el. 1999-ben a Parmaval, 2000-ben a Lazioval, 2004-ben a Milannal és 2005-ben Angliában a Chelseavel. Az pedig hogy most gólt is lőttem és még a játék is jól ment külön örömmel tölt el.” Hát igen kétségtelen hogy a beállása és a gólja rengeteget lökött a csapaton és így elévülhetetlen érdemei voltak a diadal kiharcolásában. ”Szerencsére viszonylag hamar sikerült betalálnom, köszönhetően Stankovic beadásának. Mondhatjuk nem is álmodtam szebb idénykezdetről…”
Ameddig tehát a csapat régi-új argentinjának örömre van oka, a másik támadónak a brazil Adrianonak inkább a kesergésre. A csere után kapucnival a fején üldögélt a padon és az ünneplésből is igencsak visszafogottan vette ki a részét. Ezzel kapcsolatban Crespo így beszélt. ”Szerintem az nem baj hogy a klubvezetés ennyi jó játékost bocsátott idén az edző rendelkezésére. A mister eldönti hogy ki játszik, nekünk játékosoknak pedig egységesnek kell hogy maradjunk A döntéseket pedig el kell fogadjuk a maximális szerénységgel, hiszen az első számú cél az hogy a klub idén minden fronton sikeres legyen. Ezért pedig mindent alá kell rendeljük nekünk játékosoknak. A meccsel kapcsolatban annyit hogy a második félidei teljesítményünk bizakodásra adhat okot.”
Mondjuk az hogy Adriano min sértődött meg senki sem érti. Azt meg kell szoknia hogy a sok új érkező miatt nem ő lesz még egy darabig a reflektor fényben. Persze most is jött a szokásos reakció: kevés használható labda érkezett előre. De ezúttal sem ez volt a gond, hanem inkább az hogy a szurkolók nem látták azt hogy a brazil megszakadna a pályán és minden tőle telhetőt megtenne a sikerért. Ráadásul Cruz tavalyi illetve Crespo szombati teljesítménye alaposan cáfolja ezeket az állításokat. Adrianonak még van pár hete hogy összekapja magát, mert ha nem megy keresztül nagy javuláson akár hosszabb időre is a padon találhatja magát.
A hírt küldte: gaRRy

--Szuperkupa győzelem Liverpool módra
Aug. 27. 20:19 -San Siro- Az Inter úgy kezdte idén ahogyan az elmúlt szezonban is. Akkor Torinoban Veron góljának köszönhetően sikerült elhódítani a Szuperkupát a hosszabbításban. Ezúttal pedig 4-3 arányban szintén hosszabbítás után került Milanóba a trófea. 1989 és 2005 után harmadszor is az Inter neve kerülhet fel a serlegre, miután Mancini csapata 0-3-ról felállva fordította meg a találkozót. Az eddigi 19 alkalomból amúgy a Szuperkupa győztese 15-ször lett a bajnokcsapat és ez most sem volt másképpen.
A parádés második félidei teljesítmény miatt kétség sem fér a diadal jogosságához, de a Roma sem szégyenkezhet hiszen az első játékrészben a tavalyi fantasztikus szériájukhoz hasonlóan játszottak. Totti ugyan messze volt az ideális formájától mégis egyszer kétszer a gyors lapos passzokkal nagyon szép dolgokat csináltak a vendégek. Ami igazából hiányzik nekik az egy csatár, de ez legyen inkább Spalletti gondja. Az Inter támadójátéka tulajdonképpen Adriano kiválása után pörgött fel kissé. Crespo beállásával megélénkül a csapatjáték és sokkal látványosabb lett a támadások felépítése is. Bizony az hogy Adriano mennyire nem értette meg egymást Ibrahimovic-al igencsak szembetűnő volt. De most már foglalkozzunk magával a meccsel is.
A védelem adott volt, hiszen Cordoba eltiltás miatt nem szerepelhetett, így a Materazzi-Samuel duó kezdett hátul középen, Zanetti játszott a jobb szélen (Maicon így kimaradt), még a balon Grosso. Elől Adriano és Ibrahimovic játszottak, még a másik oldalon Spalletti Pizzarot még a kispadra sem ültette le.
A mérkőzés előtt sok transzparens volt kirakva a kanyarba, az egyik legszembetűnőbb a „Most megmutatjuk hogyan kell nyerni lopás és csalás nélkül” felirat volt. A hetedik percben volt az említésre méltó esemény mikor Figo ment el Cufré mellett de a középre adását Stankovic elkörülményeskedte. Ezután jött a Roma. Totti és Taddei összjátéka után Mancini lőtte ki a labdát a kanyarba. A 13.percben aztán vezetéshez jutott a Roma. Ehhez kellett J.Zanetti eladott labdája, Toldo bizonytalan kijövetele, Panucci beadása és Mancini megmozdulása. Öt perccel később aztán Aquliani lövése után Toldo parádézott akárcsak a Roma. Az Interből ekkor csak Figot lehetett kiemelni, senki mást. Aztán jött a második gól. Aquilani váltott Tottival aki zseniális passzt adott, a két középhátvéd meglepődött az U21-es válogatott játékosnak pedig már nem okozott gondot hogy mattolja Toldot, 0-2. Ami pedig a harmadik gól előtt volt, azt csak messziről nézte az Inter védelem. Mancini ment el a bal szélen Taddeit indította, ő Perrottát játszotta meg, végül pedig a szabadon maradt Aquilani elé került megint a labda és ő most sem hibázott, 0-3. Pár perccel a félidő vége előtt a csapat egyik legjobbja Vieira szépített Figo szabadrúgását követően. A szünetben tehát 1-3 volt az állás.
A folytatásban nem voltak cserék csupán Figo húzódott be némileg középre. Az 54.percben a roppant gyenge Grossot Maicon váltotta, Zanetti pedig átment a bal szélre. A közönség is némileg aktívabb lett, majd nem sokkal később Adriano helyére Crespot küldte be Mancini. Ekkor pedig megváltozott a meccs. 4 perccel a beállása után Crespo Stankovic beadását úgy fejelte Doni kapujába hogy Chivut is alaposan megelőzte, ekkor pedig ismét nyílt lett a meccs. A 74.percben aztán jött az egyenlítés. Cambiasso ugratta ki Crespot aki Ibrahimovicot játszotta meg, a svéd-bosnyák nem tudott lőni így az érkező Vieira elé passzolt, aki belőtte a második gólját így pedig 3-3 lett az állás. A Roma ekkor már abszolút veszélytelen volt, Figoék pedig egy perccel a vége előtt meg is nyerhették volna az összecsapást. Crespo passzát Ibrahimovic pár lépésről a kapu fölé lőtte így jött a hosszabbítás.
A csapatok szemmel láthatólag elfáradtak, látszott hogy egy hiba dönthet szinte csak erre vagy arra az oldalra. A döntő szót Figo mondta ki aki a 94.percben egy szabadrúgásból 25 méterről alaposan meglepte Donit így 4-3-ra módosult az állás. A meccs pedig két perccel később dőlt el mikor Chivu a kiállítás sorsára jutott. A hátralévő időben nem történt semmi érdemleges, így az Internazionale győzelemmel és egy trófeával kezdte a 2006/07-es szezont.
INTERNAZIONALE – ROMA 4 – 3
gól: Vieira 44’ Crespo 65’ Vieira 74’ Figo 94’ ill Mancini 13’ Aquilani 24’ Aquilani 34’
szöglet: 3-2
sárga lap: Vieira, Taddei, Cassetti, Maicon, Mido, Cambiasso
kiállítva: Chivu 96’ (Roma)
hosszabbítás: 0’ ill 3’
Internazionale (4-4-2): Toldo; Zanetti, Materazzi, Samuel, Grosso (54’ Maicon); Figo, Vieira, Cambiasso, Stankovic (106’ Dacourt); Adriano (61’ Crespo), Ibrahimovic. (Julio Cesar, Andreolli,Solari, Cruz). Edző: Mancini.
Roma (4-2-3-1): Doni; Panucci, Mexes, Chivu, Cufrè; De Rossi, Aquilani (81’ Tonetto); Taddei (66’ Cassetti), Perrotta, Mancini; Totti (72’ Mido). (Curci, Faty, Ferrari, Montella). Edző: Spalletti.

--Vieira: ˝Nagyon nehéz meccs volt...˝
Aug. 27. 16:56 -Milánó- ˝Nagyon nehéz meccs volt, de a végsőkig küzdöttünk és most nagyon boldogok vagyunk, hogy megnyertük ezt a trófeát.˝- kezdte beszámolóját a tegnapi meccs egyik hőse, a két gólt szerző Patrick Vieira.
˝Most a munkával kell foglalkoznunk és a pályán is meg kell mutatnunk, hogy mi vagyunk a legerősebbek. Tegnap nyertünk és ez segíthet nekünk abban, hogy jól kezdjünk majd a bajnokságban. Jól sikerült válaszolnunk az ellenfelünknek és megmutattuk, hogy mi mindig nyerni akarunk. Ugyanakkor a Roma remekül játszott és ezúton is szeretnék nekik gratulálni!˝
A hírt küldte: Lorandinho

--Zanetti: ˝Megérdemelten nyertük el a kupát!˝
Aug. 27. 16:39 -Milánó-
Gyengén kezdtük a mérkőzést, de a csapat jól reagálta le a helyzetet és megérdemelten nyertük el a kupát!˝- kezdte beszámolóját a Kék-feketék csapatkapitánya, Javier Zanetti.
˝Ezt a győzelmet Facchetti elnök úrnak és az ő családjának ajánlom. Ő egy igazi Inter szurkoló, akit sikerült ezzel a kupával megörvendeztetnünk. A szurkolóinkkal pedig külön elégedettek lehetünk, ők akkor is bíztattak minket, mikor nem ment túl jól a játék.˝

--Az Inter megvédte a szuperkupát
Aug. 27. 10:02 -Milánó- Tegnap este katasztrófális első és szenzációs másidodik félidő + 2x15 perc hosszabbítás során, az Inter 3:0-ás AS Róma vezetésről fordítva 4:3-ra győzte le ellenfelét az Olasz Szuperkupa 2006-os kiírásában, így megvédte a tavaly is elhódított trófeát. Részletek később. A hírt küldte: Youme

Legyen a kezdőlapod!
Legyen ez a kezdölapom!

! LETÖLTÉSHEZ !

Ha nem tudod letölteni a videókat vagy bármi mást akkor nyomjál egy jobb gombot és "Cél mentése más néven"!!!